Folkloro ansamblis NALŠIA puoselėja Rytų Aukštaitijos tradicinę kultūrą. Dvi jau išleistos kompaktinės plokštelės - Rytų aukštaičių dainos, šokiai ir pasakojimai (1999 m.) ir Viduj girałės (2004 m.) - atskleidžia senųjų šio krašto tautosakos žanrų unikalią vertę, meniškumą bei grožį.
Tačiau ansamblio dalyviai mielai dainuoja ir visą praėjusį šimtmetį greta klasikinių liaudies dainų gyvavusias populiarias, sentimentalias, „už širdies griebiančias“ dainas, romansus, kurie, gal ir visai nepelnytai, ilgą laiką mūsų repertuare buvo tarsi podukros vietoje.
Tuo tarpu kasdieniniame gyvenime daugybė lietuvių, ir visai nebūtinai ansamblių ar kitų muzikinių sambūrių dalyvių, dar ir šiandien su malonumu dainuoja būtent šias – naiviai paprastas, tačiau subtiliai suvirpinančias jausmų stygas – dainas. Koks gi pasilinksminimas be dainos?! O tų melodijų, net nesusimąstydami iš kur, mokame daugybę: vienas prisimename iš vaikystės, tėvų, senelių dainuotas, kitas „atradome“ studijų metais, trečias pamėgome ir išmokome klausydamiesi populiarių savo meto atlikėjų. Šis procesas nenutrūkęs ir šiandien - pasilinksminimų dainų repertuaras nuolat praturtinamas vis šiuolaikiškesnėmis melodijomis.
NALŠIOS muzikantai dažnai kviečiami pagroti „liaudiško“ stiliaus restoranuose, bendruomenių šventėse, jubiliejuose, įmonių vakarėliuose, vestuvėse ar krikštynose. Kad ir kur grotume, visada stengiamės palinksminti, išjudinti, širdį suvirpinti kiekvienam lietuviui atpažįstamomis, savomis, todėl ir brangiomis melodijomis. Užsienio svečiai, dalyvaujantys mūsų renginiuose, stebisi ir gėrisi tuo, kad dažnai koncerto metu prie ansamblio muzikantų, dainininkų, šokėjų prisideda ir visi šventės dalyviai - kad kiekvienas lietuvis dar geba gražiai dainuoti, šokti, linksmintis. Po smagaus pasilinksminimo ne vienas paklausia, ar turime vakaro metu skambėjusios muzikos įrašų. Todėl nusprendėme išleisti gražiausias, labiausiai klausytojų pamėgtas melodijas.
Taip gimė trečioji kompaktinė plokštelė „... ar prisimeni šią melodiją..?“, kurioje skamba laiko išbandyta praėjusio šimtmečio muzika: nostalgiškas romansas, smagi polkutė, išdaigiškas fokstrotas, žinomų, pamėgtų melodijų „naujoviškesnės“ aranžuotės. Rengdami šią kompaktinę plokštelę stengėmės tautinės dvasios nesumenkinti pigiais blizgučiais, veikiau atvirkščiai - pakelti laiko išbandyto repertuaro kartelę. Rūpėjo įrodyti, kad nebanaliai atliekama populiari liaudiška muzika gali skambėti šiuolaikiškai ir patraukliai. Prie įrašo prisidėję mūsų bičiuliai – Loreta Sungailienė, Liuba Nazarenko, Rytas Lingė – praturtino dainų ir romansų aranžuotes naujomis, visai netikėtomis spalvomis.
Mėgstantiems padainuoti skirta antroji rinkinio plokštelė - populiariausių dainų ir romansų karaoke. Tai ir yra didžiausia rinkinio naujovė, kurios dėka ši kompaktinė plokštelė Jūsų pasilinksminimuose ar šventėse iš dalies galėtų atstoti net ir „gyvus“ muzikantus.
Plokštelė jau pristatyta populiariosios LTV laidos „Gero ūpo“ auditorijai, nes būtent šios laidos metu pirmą kartą nuskambėjo daugelis irašytųjų melodijų. Šių melodijų grožis, išskirtinumas ir „Gero ūpo“ laidos žiūrovų simpatijos atvedė NALŠIOS kapelą į 2009 m. varžytuvių finalą.
Tad kviečiame pasiklausyti Jūsų pamėgtų, laiko patikrintų melodijų, kartu padainuoti ir pašokti. Smagių vakaronių!
    Muzikantai
  1. Audronė Vakarinienė - 8 676 30503
  2. Rimas Dulkė - 8 611 35066
  3. El.paštas: folkloras@llkc.lt


    Kapela NALŠIA išleido naują kompaktinę plokstelę "...ar prisimeni šią melodiją..?" Besidomintiems ar norintiems isigyti Plačiau...